Pozycjonowanie lokalne

Lokalne pozycjonowanie stron to wciąż najskuteczniejsza forma reklamy swojego biznesu w swoim mieście. Strony regionalne muszą być widoczne przede wszystkim dla mieszkańców regionu w którym działamy.

Czym jest lokalne pozycjonowanie stron

Najprościej jest wytłumaczyć pozycjonowanie lokalne czyli tzw. regionalne obrazowo. Po prawej stronie przedstawiamy typowy wygląd wyszukiwarki po wpisaniu lokalnych regionalnych fraz. Możemy zaobserwować tam mapkę z zaznaczonymi miejscami oraz krótkie opisy i nazwy tych miejsca. To są właśnie regionalne firmy, które ze sobą konkurują. My staramy się zawsze aby to Twoja firma była prezentowana wyżej.

Pod bloczkiem z mapką i jej wynikami znajdują się już wyniki organiczne dla tej frazy wciąż uwzględniające miejsce. Jeśli nie wpiszemy w wyszukiwarkę miasta, to w większości przypadków wyszukiwarka i tak zaproponuje nam wyniki z naszego regionu. Wiele fraz często jest bardzo mocno związane z lokalizacją w której się znajdujemy. Jeśli wpiszemy frazy np.

  • restauracja
  • mechanik
  • pizzeria
  • kawiarnia
  • dekarz
  • hydraulik
  • salon kosmetyczny
  • i wiele innych związanych z usługami
pozycjonowanie lokalne w wyszukiwarce Google na przykładzie frazy fryzjer

Ile kosztuje pozycjonowanie lokalne?

To ile kosztuje pozycjonowanie regionalne stron to oczywiście wynika z konkurencji jaka jest w naszej branży. Są branże bardzo ciężkie ale są też i takie gdzie nie ma wielkiej konkurencji w Twoim mieści. Można jednak przyjąć, że im większe miasto tym większa konkurencyjność i tym trudniej zwiększyć swoją widoczność. W skrajnych przypadkach gdy np. mają Państwo salon kosmetyczny w Warszawie to należałoby zwrócić uwagę na widoczność w danej dzielnicy, gdyż konkurować na obszarze całej Warszawy nie ma sensu – dlatego należy uwzględniać nazwę dzielnicy i ulicę w jakiej działa nasz biznes. Nasz cennik pozycjonowania lokalnego możesz zobaczyć na podstronach hoptop.pl  — wystarczy odwiedzić podstronę z Twoim miastem. Oczywiście są to ceny poglądowe.

Gdzie wykonuje usługi firma hoptop?